Detta är resultaten från Sibben Cup 2019. Se de senaste resultaten från Sibben Cup 2020 här.

Senaste resultat

Sibben Cup 2019 börjar
Slut
4/1
5/1
6/1

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06011009 sö 06/01 15:00 sö 06/01 Arena C (Bilia) P 12 Slutspel A Final Fagerhult Habo IB Röd 3 - 10 Vara IBK    
06010312 sö 06/01 18:00 sö 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel B Final Hovslätts IK Röd 7 - 3 Onsala IBK Svart    
06010310 sö 06/01 16:00 sö 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 13 Slutspel A Final Hässelby SK IBK 3 - 8 Kärra IBK    
06010910 sö 06/01 16:00 sö 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 13 Slutspel B Final Billingsfors IBK 2 - 5 Falköpings IBK    
06011013 sö 06/01 19:00 sö 06/01 Arena C (Bilia) P 14 Slutspel A Final Karlstad IBF 6 - 5 IBK Lockerud    
06010311 sö 06/01 17:00 sö 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 14 Slutspel B Final Warberg IBF 3 - 2 Onsala IBK    
06010913 sö 06/01 19:00 sö 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 15 Slutspel A Final Skövde IBF 1 - 3 Stenungsunds IBK Blå    
06010909 sö 06/01 15:00 sö 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 15 Slutspel B Final Tibro IBK 2 - 1 Billingsfors IBK    
06010911 sö 06/01 17:00 sö 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 12 Slutspel A Final Fröjereds IF 0 - 3 IBK Kungälv    
06011010 sö 06/01 16:00 sö 06/01 Arena C (Bilia) F 12 Slutspel B Final Fagerhult Habo IB 2 - 1 Ale IBF Blå    
06010912 sö 06/01 18:00 sö 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 13 Slutspel A Final Fröjereds IF 2 - 1 IBK Hallsta    
06011012 sö 06/01 18:00 sö 06/01 Arena C (Bilia) F 13 Slutspel B Final Stenungsunds IBK 5 - 0 Träslövsläge IF    
06010313 sö 06/01 19:00 sö 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) F 14/15 Slutspel A Final Onsala IBK 2 - 1 FBI Tullinge Svart    
06011011 sö 06/01 17:00 sö 06/01 Arena C (Bilia) F 14/15 Slutspel B Final Ale IBF 5 - 1 IBF Backadalen    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06010109 sö 06/01 15:00 sö 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) F 14/15 Slutspel A Semifinal FBI Tullinge Orange 2 - 3 Onsala IBK    
06010209 sö 06/01 15:00 sö 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 14 Slutspel A Semifinal Karlstad IBF 3 - 1 Åsa IF    
06010309 sö 06/01 15:00 sö 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) F 14/15 Slutspel A Semifinal FBI Tullinge Svart 3 - 0 Skövde IBF    
06010108 sö 06/01 14:15 sö 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) F 13 Slutspel A Semifinal Fröjereds IF 1 - 0 IBK Lockerud    
06010208 sö 06/01 14:15 sö 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) F 13 Slutspel B Semifinal Träslövsläge IF 2 - 1 Torshälla IBK    
06010708 sö 06/01 14:15 sö 06/01 Helenahallen (First hotell Billingehus) P 12 Slutspel B Semifinal Onsala IBK Svart 5 - 3 Floda IBK    
06010308 sö 06/01 14:00 sö 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 14 Slutspel B Semifinal Onsala IBK 6 - 1 IFK Hjo Innebandy    
06010908 sö 06/01 14:00 sö 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 13 Slutspel A Semifinal IBK Hallsta 1 - 0 Onsala IBK    
06011008 sö 06/01 14:00 sö 06/01 Arena C (Bilia) P 14 Slutspel A Semifinal IBK Lockerud 4 - 3 Skövde IBF    
06010107 sö 06/01 13:30 sö 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) F 14/15 Slutspel B Semifinal IBF Backadalen 1 - 0 Billingsfors IBK    
06010207 sö 06/01 13:30 sö 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) F 14/15 Slutspel B Semifinal Ale IBF 1 - 0 IBK Lockerud    
06010707 sö 06/01 13:30 sö 06/01 Helenahallen (First hotell Billingehus) F 12 Slutspel B Semifinal Onsala IBK 3 - 5 Fagerhult Habo IB    
06010307 sö 06/01 13:15 sö 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel B Semifinal Hovslätts IK Röd 4 - 2 Örebro SK Ungdom Vit    
06010907 sö 06/01 13:15 sö 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 12 Slutspel B Semifinal IBK Alingsås Blå 1 - 2 Ale IBF Blå    
06011007 sö 06/01 13:15 sö 06/01 Arena C (Bilia) P 14 Slutspel B Semifinal Warberg IBF 3 - 1 Stenungsunds IBK    
06010106 sö 06/01 12:45 sö 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 13 Slutspel A Semifinal Skövde IBF 3 - 4 Hässelby SK IBK    
06010206 sö 06/01 12:45 sö 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 13 Slutspel B Semifinal Falköpings IBK 3 - 2 Fröjereds IF    
06010706 sö 06/01 12:45 sö 06/01 Helenahallen (First hotell Billingehus) F 12 Slutspel A Semifinal IBK Lockerud 1 - 4 IBK Kungälv    
06010306 sö 06/01 12:30 sö 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 13 Slutspel A Semifinal Hultsberg Björkås IBF 4 - 7 Kärra IBK    
06010906 sö 06/01 12:30 sö 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 13 Slutspel B Semifinal Stenungsunds IBK 5 - 0 Skövde IBF    
06011006 sö 06/01 12:30 sö 06/01 Arena C (Bilia) P 13 Slutspel B Semifinal Stenungsunds IBK Svart 2 - 3 Billingsfors IBK    
06010105 sö 06/01 12:00 sö 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 15 Slutspel B Semifinal Tibro IBK 5 - 2 Skara IBK Lila    
06010205 sö 06/01 12:00 sö 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 15 Slutspel A Semifinal Gränna AIS 2 - 3 Skövde IBF    
06010705 sö 06/01 12:00 sö 06/01 Helenahallen (First hotell Billingehus) F 12 Slutspel A Semifinal IBK Alingsås Vit 1 - 3 Fröjereds IF    
06010305 sö 06/01 11:45 sö 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel A Semifinal Kärra IBK Svart 1 - 8 Vara IBK    
06010905 sö 06/01 11:45 sö 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 15 Slutspel B Semifinal IBF Kolmården 1 - 4 Billingsfors IBK    
06011005 sö 06/01 11:45 sö 06/01 Arena C (Bilia) P 15 Slutspel A Semifinal Floda IBK 0 - 3 Stenungsunds IBK Blå    
06010104 sö 06/01 11:00 sö 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 12 Slutspel A Semifinal Fagerhult Habo IB Röd 2 - 1 FBI Tullinge    
06010204 sö 06/01 11:00 sö 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) F 12 Slutspel B 1/4 Final Ale IBF Svart 1 - 3 Ale IBF Blå    
06010304 sö 06/01 11:00 sö 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel B 1/4 Final Warberg IBF 2 - 3 Floda IBK    
Scandic Billingen Skövde IBF Bilia Team Sportia Skövde Knistad Clarion Collection Hotel Majoren First Hotel Billingehus Skövde Maxi ICA Stormarknad Skövde NEXT Skövde Maxi ICA Stormarknad Skövde Resia Grönsakshuset Pågen ATEA Burger King O´Learys