Dette er resultatet fra Sibben Cup 2019. Se de seneste resultater fra Sibben Cup 2020 her.

Seneste resultat

Sibben Cup 2019 begynder
Slut
4/1
5/1
6/1

Finals

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
06011009 sø 06/01 15:00 sø 06/01 Arena C (Bilia) P 12 Slutspel A Final Fagerhult Habo IB Röd 3 - 10 Vara IBK    
06010312 sø 06/01 18:00 sø 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel B Final Hovslätts IK Röd 7 - 3 Onsala IBK Svart    
06010310 sø 06/01 16:00 sø 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 13 Slutspel A Final Hässelby SK IBK 3 - 8 Kärra IBK    
06010910 sø 06/01 16:00 sø 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 13 Slutspel B Final Billingsfors IBK 2 - 5 Falköpings IBK    
06011013 sø 06/01 19:00 sø 06/01 Arena C (Bilia) P 14 Slutspel A Final Karlstad IBF 6 - 5 IBK Lockerud    
06010311 sø 06/01 17:00 sø 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 14 Slutspel B Final Warberg IBF 3 - 2 Onsala IBK    
06010913 sø 06/01 19:00 sø 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 15 Slutspel A Final Skövde IBF 1 - 3 Stenungsunds IBK Blå    
06010909 sø 06/01 15:00 sø 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 15 Slutspel B Final Tibro IBK 2 - 1 Billingsfors IBK    
06010911 sø 06/01 17:00 sø 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 12 Slutspel A Final Fröjereds IF 0 - 3 IBK Kungälv    
06011010 sø 06/01 16:00 sø 06/01 Arena C (Bilia) F 12 Slutspel B Final Fagerhult Habo IB 2 - 1 Ale IBF Blå    
06010912 sø 06/01 18:00 sø 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 13 Slutspel A Final Fröjereds IF 2 - 1 IBK Hallsta    
06011012 sø 06/01 18:00 sø 06/01 Arena C (Bilia) F 13 Slutspel B Final Stenungsunds IBK 5 - 0 Träslövsläge IF    
06010313 sø 06/01 19:00 sø 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) F 14/15 Slutspel A Final Onsala IBK 2 - 1 FBI Tullinge Svart    
06011011 sø 06/01 17:00 sø 06/01 Arena C (Bilia) F 14/15 Slutspel B Final Ale IBF 5 - 1 IBF Backadalen    
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
06010109 sø 06/01 15:00 sø 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) F 14/15 Slutspel A Semifinal FBI Tullinge Orange 2 - 3 Onsala IBK    
06010209 sø 06/01 15:00 sø 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 14 Slutspel A Semifinal Karlstad IBF 3 - 1 Åsa IF    
06010309 sø 06/01 15:00 sø 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) F 14/15 Slutspel A Semifinal FBI Tullinge Svart 3 - 0 Skövde IBF    
06010108 sø 06/01 14:15 sø 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) F 13 Slutspel A Semifinal Fröjereds IF 1 - 0 IBK Lockerud    
06010208 sø 06/01 14:15 sø 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) F 13 Slutspel B Semifinal Träslövsläge IF 2 - 1 Torshälla IBK    
06010708 sø 06/01 14:15 sø 06/01 Helenahallen (First hotell Billingehus) P 12 Slutspel B Semifinal Onsala IBK Svart 5 - 3 Floda IBK    
06010308 sø 06/01 14:00 sø 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 14 Slutspel B Semifinal Onsala IBK 6 - 1 IFK Hjo Innebandy    
06010908 sø 06/01 14:00 sø 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 13 Slutspel A Semifinal IBK Hallsta 1 - 0 Onsala IBK    
06011008 sø 06/01 14:00 sø 06/01 Arena C (Bilia) P 14 Slutspel A Semifinal IBK Lockerud 4 - 3 Skövde IBF    
06010107 sø 06/01 13:30 sø 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) F 14/15 Slutspel B Semifinal IBF Backadalen 1 - 0 Billingsfors IBK    
06010207 sø 06/01 13:30 sø 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) F 14/15 Slutspel B Semifinal Ale IBF 1 - 0 IBK Lockerud    
06010707 sø 06/01 13:30 sø 06/01 Helenahallen (First hotell Billingehus) F 12 Slutspel B Semifinal Onsala IBK 3 - 5 Fagerhult Habo IB    
06010307 sø 06/01 13:15 sø 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel B Semifinal Hovslätts IK Röd 4 - 2 Örebro SK Ungdom Vit    
06010907 sø 06/01 13:15 sø 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 12 Slutspel B Semifinal IBK Alingsås Blå 1 - 2 Ale IBF Blå    
06011007 sø 06/01 13:15 sø 06/01 Arena C (Bilia) P 14 Slutspel B Semifinal Warberg IBF 3 - 1 Stenungsunds IBK    
06010106 sø 06/01 12:45 sø 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 13 Slutspel A Semifinal Skövde IBF 3 - 4 Hässelby SK IBK    
06010206 sø 06/01 12:45 sø 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 13 Slutspel B Semifinal Falköpings IBK 3 - 2 Fröjereds IF    
06010706 sø 06/01 12:45 sø 06/01 Helenahallen (First hotell Billingehus) F 12 Slutspel A Semifinal IBK Lockerud 1 - 4 IBK Kungälv    
06010306 sø 06/01 12:30 sø 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 13 Slutspel A Semifinal Hultsberg Björkås IBF 4 - 7 Kärra IBK    
06010906 sø 06/01 12:30 sø 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 13 Slutspel B Semifinal Stenungsunds IBK 5 - 0 Skövde IBF    
06011006 sø 06/01 12:30 sø 06/01 Arena C (Bilia) P 13 Slutspel B Semifinal Stenungsunds IBK Svart 2 - 3 Billingsfors IBK    
06010105 sø 06/01 12:00 sø 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 15 Slutspel B Semifinal Tibro IBK 5 - 2 Skara IBK Lila    
06010205 sø 06/01 12:00 sø 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 15 Slutspel A Semifinal Gränna AIS 2 - 3 Skövde IBF    
06010705 sø 06/01 12:00 sø 06/01 Helenahallen (First hotell Billingehus) F 12 Slutspel A Semifinal IBK Alingsås Vit 1 - 3 Fröjereds IF    
06010305 sø 06/01 11:45 sø 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel A Semifinal Kärra IBK Svart 1 - 8 Vara IBK    
06010905 sø 06/01 11:45 sø 06/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 15 Slutspel B Semifinal IBF Kolmården 1 - 4 Billingsfors IBK    
06011005 sø 06/01 11:45 sø 06/01 Arena C (Bilia) P 15 Slutspel A Semifinal Floda IBK 0 - 3 Stenungsunds IBK Blå    
06010104 sø 06/01 11:00 sø 06/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 12 Slutspel A Semifinal Fagerhult Habo IB Röd 2 - 1 FBI Tullinge    
06010204 sø 06/01 11:00 sø 06/01 Idrottshallen (Team Sportia) F 12 Slutspel B 1/4 Final Ale IBF Svart 1 - 3 Ale IBF Blå    
06010304 sø 06/01 11:00 sø 06/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel B 1/4 Final Warberg IBF 2 - 3 Floda IBK    
Scandic Billingen Skövde IBF Bilia Team Sportia Skövde Knistad Clarion Collection Hotel Majoren First Hotel Billingehus Skövde Maxi ICA Stormarknad Skövde NEXT Skövde Maxi ICA Stormarknad Skövde Resia Grönsakshuset Pågen ATEA Burger King O´Learys