Senaste resultat

Sibben Cup 2018 börjar
Slut
5/1
6/1
7/1

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07010312 sö 07/01 18:00 sö 07/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel A Final Bankeryds SMK Blå 8 - 2 IBK Vänersborg Röd    
07010310 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel B Final IBK Vänersborg Svart 5 - 6 Floda IBK    
07011013 sö 07/01 19:00 sö 07/01 Arena C (Bilia) P 13 Slutspel A Final Fagerhult Habo IB 1 2 - 4 Hovslätts IK 2    
07010909 sö 07/01 15:15 sö 07/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 13 Slutspel B Final Onsala IBK 1 3 - 5 Skövde IBF    
07011012 sö 07/01 18:00 sö 07/01 Arena C (Bilia) P 14 Slutspel A Final Floda IBK 4 - 1 Fristad GoIF    
07011009 sö 07/01 15:00 sö 07/01 Arena C (Bilia) P 14 Slutspel B Final Bankeryds SMK 3 - 1 Örebro SK    
07010913 sö 07/01 14:15 sö 07/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 15 Slutspel A Final BKI Sunnanå 1 - 7 Örebro SK    
07010911 sö 07/01 17:15 sö 07/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 15 Slutspel B Final Skövde IBF 3 - 1 Stenungsunds IBK Svart    
07010311 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) F 12 Slutspel A Final Kärra IBK 1 - 8 BK Halna    
07011010 sö 07/01 16:00 sö 07/01 Arena C (Bilia) F 12 Slutspel B Final Träslövsläge IF 2 - 0 Onsala IBK    
07010912 sö 07/01 18:15 sö 07/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 13 Slutspel A Final Onsala IBK 5 - 2 Fröjereds IF    
07011011 sö 07/01 17:00 sö 07/01 Arena C (Bilia) F 13 Slutspel B Final IBK Lockerud 5 - 2 Hovslätts IK    
07010313 sö 07/01 19:00 sö 07/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) F 14/15 Slutspel A Final Fröjereds IF 1 - 4 Ale IBF    
07010910 sö 07/01 16:15 sö 07/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 14/15 Slutspel B Final GS/86 AIF 1 - 6 Onsala IBK 02    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07010110 sö 07/01 15:45 sö 07/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) F 14/15 Slutspel A Semifinal Fröjereds IF 4 - 0 Åmåls IBK    
07010109 sö 07/01 15:00 sö 07/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) F 14/15 Slutspel A Semifinal Ale IBF 2 - 0 Onsala IBK 03    
07010309 sö 07/01 15:00 sö 07/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 13 Slutspel A Semifinal Skara IBK 2 - 4 Hovslätts IK 2    
07010108 sö 07/01 14:15 sö 07/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 12 Slutspel A Semifinal Hovslätts IK 1 - 2 Bankeryds SMK Blå    
07011008 sö 07/01 14:15 sö 07/01 Arena C (Bilia) F 12 Slutspel A Semifinal BK Halna 4 - 2 IBK Lockerud    
07010208 sö 07/01 14:00 sö 07/01 Idrottshallen (Team Sportia) F 13 Slutspel B Semifinal IBK Lockerud 4 - 2 Billingsfors IBK    
07010107 sö 07/01 13:30 sö 07/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 12 Slutspel A Semifinal IBK Vänersborg Röd 6 - 3 KFUM Jönköping    
07010307 sö 07/01 13:30 sö 07/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) F 12 Slutspel B Semifinal Onsala IBK 3 - 0 Kinna IBK    
07010907 sö 07/01 13:30 sö 07/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 15 Slutspel B Semifinal Stöpen IBK 0 - 1 Skövde IBF    
07011007 sö 07/01 13:30 sö 07/01 Arena C (Bilia) F 13 Slutspel A Semifinal Träslövsläge IF 1 - 3 Fröjereds IF    
07010207 sö 07/01 13:15 sö 07/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 14 Slutspel A Semifinal Floda IBK 3 - 1 Skövde IBF    
07010106 sö 07/01 12:45 sö 07/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) F 14/15 Slutspel B Semifinal GS/86 AIF 1 - 0 Skövde IBF    
07010306 sö 07/01 12:45 sö 07/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) P 12 Slutspel B Semifinal IBK Lidköping 0 - 5 Floda IBK    
07010906 sö 07/01 12:45 sö 07/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 14 Slutspel B Semifinal Bankeryds SMK 4 - 1 IBK Walkesborg 99    
07011006 sö 07/01 12:45 sö 07/01 Arena C (Bilia) F 12 Slutspel A Semifinal Marstrand IBK 1 - 4 Kärra IBK    
07010206 sö 07/01 12:30 sö 07/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 14 Slutspel A Semifinal Fristad GoIF 3 - 2 Tibro IBK    
07010308 sö 07/01 12:00 sö 07/01 Billingskolan P 15 Slutspel A Semifinal Fröjereds IF 0 - 3 W BKI Sunnanå      
07010908 sö 07/01 12:00 sö 07/01 Helenahallen (First hotell Billingehus) P 15 Slutspel A Semifinal Örebro SK 3 - 0 W Veddige IBK      
07010105 sö 07/01 11:45 sö 07/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 13 Slutspel B Semifinal Onsala IBK 1 3 - 1 Billingsfors IBK    
07010205 sö 07/01 11:45 sö 07/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 15 Slutspel B Semifinal Stenungsunds IBK Svart 4 - 3 Stenungsunds IBK Vit    
07010305 sö 07/01 11:45 sö 07/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) F 13 Slutspel B Semifinal Hovslätts IK 3 - 1 Ekeby IF    
07010905 sö 07/01 11:45 sö 07/01 Arena B (Knistad Herrgård) F 13 Slutspel A Semifinal Onsala IBK 3 - 0 IBF Backadalen    
07011005 sö 07/01 11:45 sö 07/01 Arena C (Bilia) P 14 Slutspel B Semifinal Skara IBK 1 - 2 Örebro SK    
07010104 sö 07/01 11:00 sö 07/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 13 Slutspel A 1/4 Final Hovslätts IK 1 2 - 4 Skara IBK    
07010204 sö 07/01 11:00 sö 07/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 13 Slutspel A Semifinal Fagerhult Habo IB 1 3 - 2 IBK Lockerud    
07010304 sö 07/01 11:00 sö 07/01 Arena A (ICA Maxi Skövde) F 12 Slutspel B Semifinal Träslövsläge IF 3 - 1 Skövde IBF    
07010904 sö 07/01 11:00 sö 07/01 Arena B (Knistad Herrgård) P 13 Slutspel B Semifinal Stöpen IBK 1 - 4 Skövde IBF    
07011004 sö 07/01 11:00 sö 07/01 Arena C (Bilia) F 14/15 Slutspel B Semifinal Onsala IBK 02 2 - 0 IBF Backadalen    
07010103 sö 07/01 10:15 sö 07/01 Kavelbrohallen (Falköpings Mejeri) P 14 Slutspel B 1/4 Final Rydboholms SK 1 - 2 Bankeryds SMK    
07010203 sö 07/01 10:15 sö 07/01 Idrottshallen (Team Sportia) P 14 Slutspel A 1/4 Final Fristad GoIF 3 - 1 Stenungsunds IBK Blå    
Scandic Billingen Skövde IBF Bilia Team Sportia Skövde Knistad Clarion Collection Hotel Majoren O´Learys First Hotel Billingehus Skövde Maxi ICA Stormarknad Skövde NEXT Skövde Maxi ICA Stormarknad Skövde OLKA Sportresor